WordPress En İyi Sosyal Medya Eklentileri

wordpress-en-iyi-sosyal-medya-eklentileri

Merhabalar, WordPress için olmazsa olmaz eklentilerin başında sosyal medya eklentileri gelmektedir. Paylaştığınız bir içeriği sosyal medyada da paylaşarak hem sitenize backlink almış olacak hem de sitenize takipçileriniz sayesinde hit gelmiş olacaktır. Bu sosyal medya butonları çoğu ücretsiz temanın içinde bulunmazlar. Haliyle bunun için eklentileri başvururuz. Ben de sizlere bugün ücretli ve ücretsiz olmak üzere WordPress’in en iyi sosyal medya eklentilerini paylaşacağım.

WordPress En İyi Sosyal Medya Eklentileri

1-) Easy Social Share Buttons For WordPress

Listemizin ilk sırasında bu eklenti yer almaktadır. En çok kullanılan eklentilerden biridir. Aynı zamanda ücretli bir eklentidir. Responsive temalarla uyumlu olan bu eklentinin 4 tane stil şablonu bulunmaktadır. Ayarlanabilir başlığıyla butonlarınız için dilediğiniz başlığı yazabilirsiniz. Ayrıca paylaş butonlarını içeriğinizin istediğiniz bölümüne ekleme şansı vermektedir.(Tam 21 adet değişik konum özelliği mevcuttur.)

easy-social-share-buttons-eklentisi

essb-eklentisi-wordpress

DEMO        SATIN AL


2-) Monarch

Elegant Themes tarafından kullanıcılara sunulan bu eklentinin de Easy Social Share eklentisinden pek farkı yoktur. Çok kullanışlı bir eklenti olmasının yanı sıra uçan pencere, yan bar ve 20’den fazla sosyal medya platformu özelliğiyle kullanıcılara oldukça cazip hale gelmektedir.

monarch-eklentisi-2

monarch-eklentisi

monarch-eklentisi-3

DEMO        SATIN AL


Şimdi de en iyi ücretsiz sosyal medya eklentilerini paylaşalım.

3-)Shareaholic

En iyi ücretsiz sosyal medya eklentilerinin başında gelir.Pek çok görünüş, boyut ve sayıcı özellikleriyle ön plana çıkan ücretsiz eklentilerden en iyisi sayılabilecek niteliktedir.

Yine diğer eklentiler gibi site içi birçok konuma koyulabilme özelliği mevcuttur. Bu ücretsiz eklentinin en önemli özelliği paylaştığınız içeriğinizi ayarladığınız taktirde otomatik olarak sosyal medyada paylaşıyor olmasıdır.

shareaholic-eklentisi

shareaholic-eklentisi-2

İNDİR


4-) Simple Share Buttons

Kullanışlı ve sade admin paneli vardır. Dilediğiniz sosyal medya platformunu tut-bırak tekniğiyle seçebiliyorsunuz. Kullanımı gayet kolay, fazla yer kaplamayan bu sade eklentiyi ben de şu an kişisel bloğumda kullanmaktayım. Her zaman sadelikten yanayımdır 🙂 İşte kullandığım bu eklentinin admin paneli görüntüsü;

simple-social-share-eklentisi-admin-paneli

simple-social-share-eklentisi-admin-paneli-2

DEMO        İNDİR


Ücretsiz eklenti arayan sadelikten yana olan arkadaşlar için bu eklentiyi şiddetle tavsiye ederim.

WordPress en iyi ücretli ve ücretsiz olmak üzere sosyal medya eklentilerini sıralamış olduk. Eğer sizlerin çok kullanıp beğendiğiniz eklentiler var ise yorum alanından yazabilirsiniz. Şimdilik görüşmek üzere…

 

WordPress En İyi Sosyal Medya Eklentileri” için 2 yorum

  1. Simple Share Buttons eklentisini ben de kullanıyorum. Eklentilerin hepsi de birbirinden güzel.

  2. WordPress hem esnek hem içeriği zengin bir platform. Bir blogger kullanıcısı olarak dönem dönem wordprese geçmeyi düşünmiyor değilim. Bir yandan bu tip yazıları takip ederek daha fazla bilgi edinmekte fayda var. Güzel yazı elinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir