WordPress Çift Başlık Sorunu ve Çözümü

wordpress çift başlık sorunu

Merhaba arkadaşlar. Bugün sabahtan beri uğraşıp sonunda çözdüğüm sorunu sizlerle paylaşacağım. Öncelikle sitemde seo eklentisi olarak Yoast kullanıyordum. Bu sabah Google’daki indexlerimde bir saçmalık olduğunu farkettim. Websitemin başlığı çift olacak şekilde görünüyordu. Sorunun çözümü için girmediğim website bakmadığım forum kalmadı. Hemen hemen herkesin aynı şeyleri yazdığını farkettim. Uyguladığımda ise sonuç alamamıştım. Eminim bir çok blog sahibi arkadaşlar da bu sorunu yaşamıştır. Özellikle Yoast kullanan arkadaşlar için bir çözüme ulaşamadığımı söylemeliyim.

İnternette birçok kaynakta bu sorunun çözümü şöyle izah edilmiş:

Header.php içindeki <title> </title> etiketlerinin içindeki tüm kodları siliniz ve <?php wp_title(); ?> kodunu eklememiz gerektiğinden bahsedilmiş. Fakat artık çoğu güncel WordPress temasında benim kullandığım tema da dahil olmak üzere kodlama gereği <title></title> etiketleri bulunmamaktadır. Bu çözümü de çöpe atmış bulunmaktayız.

Bu yüzden Yoast kullanıp da bu sorunu çözemeyen arkadaşlar için tek bir çözüm önerim var.

WordPress Çift Başlık Sorununun Çözümü

Yoast’ı silip All In One Seo eklentisi kullanmanızdır. All In One Seo eklentisi ayarlarında “Başlıkları Biçimlendir” kısmını pasif yaptığınızda sorunun çözüldüğünü farkedeceksiniz. Bu çözümü test etmek için ise Google’ın sitenizi indexlemesini beklemek istemeden hemen bir yazı paylaşıp “Google Gibi Getir” yöntemini kullanıp Google’da site başlığınızın nasıl göründüğünü anında öğrenebilirsiniz.

Çok zor da olsa çok uğraştırsa da sonunda böyle bir çözüm yöntemi buldum ve paylaşmak istedim. Yoast’a yeni bir güncelleme vs. gelip bu sorun çözülene kadar en iyi çözüm yöntemi budur.

Takıldığınız veya anlamadığınız yer olursa aşağıdaki yorum alanından sorularınızı iletebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir