Sarahah Nedir? Ne İşe Yarar?

sarahah-nedir-ne-ise-yarar

Merhabalar. Birçok kişinin sosyal ağ profillerinde (Instagram, Twitter, Tumblr,Facebook) Sarahah uzantılı siteye denk gelmişsinizdir. Şahsen benim ilk Instagram’da bir tanıdığımın profilinde gözüme çarpmıştı Sarahah. Peki bu Sarahah nedir?

Sarahah Nedir?

Suudi Arabistanlı Zain-al-Abidin Tawfiq tarafından geliştirilen ve günümüzde gittikçe kullanıcısı hızla artan bir sosyal ağdır. Sarahah’ın kelime olarak anlamı ise Arapçada “dürüstlük” anlamına gelmektedir.

Siteye girip incelediğimde bir kişinin başka bir kişiye sorular iletip cevaplanması olayı olduğunu anladım. Tabi bu uygulamayı çok önemli yapan bir husus var. Soru sorduğunuz kişi sizi tanımadan sorularınıza cevap vermektedir. Yani soru sorduğunuz kişi, size dair en ufak bir şey bilmiyor. Tamamen anonim şekilde gerçekleşiyor.

Şu an dünyada hızla kullanımı artmaktadır. Artık milletimiz Sarahah sorularını screenshot alıp Instagram’da hikayelerine bile eklemektedirler. 🙂 Mobil platformda ise uygulama toplam 100 milyondan fazla indirilmiştir. App Store’da en popüler uygulamalar arasına girmeyi de başarmıştır.

 

Sarahah Nedir? Ne İşe Yarar?” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir