İzlemenizi Önerdiğim En İyi Yerli Diziler

izledigim-en-iyi-yerli-diziler

Merhaba arkadaşlar. Film ve dizi tutkunu biri olarak yepyeni bir kategoride sizlere tavsiyeler vereceğim. Bugüne kadar abartısız 500-1000 arası yerli ve yabancı film izleyen biri olarak sizlere en iyi dizileri ve filmleri tavsiye etmeye çalışacağım. Bu yazımda da en iyi yerli diziler sıralamasını yaptım.

1-) Behzat Ç.

behzat-c-dizi-onerisi

Şüphesiz gelmiş geçmiş en iyi yapımlardan biridir. Eğer kaliteli bir dizi izlemek istiyorsanız ve Behzat Ç.’yi izlemediyseniz vakit kaybetmeden başlamanızı öneririm. Behzat amir ve ekibi her bölümde farklı suçluların peşinden koşmaktadır. Harun karakterinin bizleri güldüren, hüzne boğan replikleri de diziyi dizi yapan önemli noktalardan biridir.

2-)Kuzey Güney

kuzey-güney-dizi-onerisi

Aslında birinci sıraya hangisini koyacağımı şaşırsam da sonra ne önemi var sonuçta izlediğim en iyi dizileri öneriyorum demiş bulunmaktayım kendi kendime. Kuzey Güney, izleyip de en çok etkinlendiğim dizidir. Genel olarak Kuzey(Kıvanç Tatlıtuğ) ve Güney(Buğra Gülsoy) arasındaki abi kardeş çekişmesini izleyeceksiniz. (Ama ne çekişme :)) Bir tarafta abisinin işlediği cinayet yüzünden senelerce hapis yatan Kuzey, diğer tarafta ise kardeşi sayesinde en iyi üniversitelerden birinde okuyan Güney. Aynı zamanda abi ve kardeş aynı kıza aşıktırlar. Senelerden sonra işlemediği suçun cezasını çekerek Kuzey dışarı çıkar ve dizi şimdi başlayacaktır. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

3-)Leyla İle Mecnun

leyla-ile-mecnun-dizi-onerisi

Bu diziyi hangi kafayla yazdığını hala çözemediğim bir senaristtir Burak Aksak. Çok ama çok kaliteli, sürekli mesaj veren, yeri geldiğinde kahkahanın dibini vuracağınız, yeri geldiğinde hüzne boğulacağınız enfes bir yapımdır. Dizi bitmesine rağmen izleri hala silinememektedir. Dizide İsmail abinin sürekli bahsettiği “O gemi birgün gelecek!” repliği kulaklardan hala hiç eksik olmaz ve dizinin çekildiği yer olan Kireçburnu’nda bu dizinin hala izlerine rastlarsınız.

4-) Kardeş Payı

kardes-payi-dizi-onerisi

Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın başrolleri paylaştığı harika bir yapımdır. Bu diziyi izleyip de herhangi bir bölümünde “Gülmedim ben” diyen insan herhalde yoktur. Elinize mısırınızı, cipsinizi alın ve diziyi açıp kendinizi dizinin akışına bırakın. Gülmekten cipsinizi bile zor bitireceksinizdir. 🙂

5-)Ezel

ezel-dizi-onerisi

Dizinin başrol oyuncusu olan Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı Ömer karakteri’nin ihanet üstüne ihanet yemesi, bir gün Ramiz dayı (Tuncel Kurtiz) ile yollarının kesişmesi dizinin genel başlangıcı olarak sayabiliriz. Artık Ömer ihanetin bedelini ödetmek için intikam peşinde koşmaktadır. Aşk, dram, aksiyon dizide en iyi şekilde yansıtılmıştır. Ayrıca Kıvanç Tatlıtuğ da ilerleyen bölümlerde diziye dahil olmaktadır.


Benim izleyip de en çok zevk aldığım diziler bunlar arkadaşlar. Hani derler ya “Ölmeden önce izlenmesi gereken diziler vs. vs.” diye. İşte bu diziler ölmeden önce izleyebileceğiniz bana göre en iyi yerli dizilerdir.

İzlemenizi Önerdiğim En İyi Yerli Diziler” için 2 yorum

  1. Guzel bir liste olmuş. Ellerinize sağlık. Ozellikle leyla ile mecnunu izlemenizi bende oneririm. Dizideki İsmail abi karakterine bayiliyorum. ‘ O gemi birgün gelecek! ‘ 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir