Instagram Takipçi Arttırma Yolları Nelerdir?

Instagram takipci arttırma

Merhabalar. Bugün sizlere Instagram’da takipçi sayısı arttırma tekniklerinden bahsedeceğim. Daha önceki Instagram ile alakalı makalemde Instagram hesabı nasıl kapatılır? sorusunu cevaplamıştım. Instagram şu an dünyada en çok kullanılan sosyal ağlardan birisi haline gelmiştir. Instagram’da kişi veya kurumsanız haliyle takipçi sayınızın çok olmasını ve geniş kitlelere hitap etmeyi isteyeceksinizdir. Instagram’da takipçi arttırmak için neler yapılması gerektiğini inceleyelim.

Hastag Kullanın

Belki de takipçi arttırmanızda en önemli rol hastag kullanımı olacaktır. Instagram en fazla 30 hastag izni vermektedir. O halde içeriğinizle alakalı hastag kullanımı yaparak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Hastagleri rastgele kullanmayın. Kesinlikle içeriğinizle alakalı hastagler kullanın.

Düzenli İçerik Girin

Instagram’da bir sayfanız var diyelim. Bir gün içerik girip 3 gün girmiyorsanız takipçi sayınızda düşüş yaşadığınızı görebilirsiniz. Çünkü takipçileriniz sizden sürekli bekleyiş içinde olacaktır. Düzenli olarak sayfanızın içeriğiyle alakalı paylaşımlarda bulunmanız sayfanızın popülaritesini arttıracak ve bununla beraber takipçi sayınızda artış yaşadığınızı göreceksinizdir.

Yorumlar Yapın

Sayfanızla benzer içerikli yüksek takipçili sayfaları takip edebilirsiniz. Bu sayede onların içeriklerine yorum/beğeni yapar ve dikkat çekerek Instagram sayfanıza takipçi çekebilirsiniz. Bu da önemli bir tekniktir. Çoğu popüler sayfalarda dikkatinizi çekmiştir “……….. ile ilgili paylaşımlar için sayfamıza bekleriz” şeklindeki yorumlar.

Reklam Verin

Bütçeniz uygun ise Instagram’da reklam vererek de takipçi sayınızı hızla arttırabilirsiniz. Buradaki püf nokta reklam verirken hedef kitlenizi iyi ayarlamanız olacaktır. Hedef kitleyi iyi ayarlayarak bütçenizi en verimli şekilde kullanarak takipçi sayınızı arttırmış olacaksınız.

Takipçi Hileleri

Önerdiğimi hiç söyleyemeyeceğim. Piyasada “Instagram takipçi arttırma” adı altında birçok kişi bu işi yapmaktadır. Bu kişiler belli bir ücret karşılığında takipçilerinizi arttırabilir. Fakat organik olmadığı için takipçi sayılarınızda zamanla düşme yaşarsınız. Bu yüzden önermiyorum. Her zaman organik takipçi kasma yöntemlerini kullanmanızı tavsiye ederim. Bu başlığımız hariç yukarıda yazdığım bütün başlıklar organik takipçi kazanma yöntemleridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir