Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

instagram-hesabi-nasil-kapatilir

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birisi  Instagram‘dır. Fotoğraf paylaşımı amaçlı kurulan bu site daha sonraki yıllarda Facebook tarafından 1 milyar dolar karşılığında satın alınmıştır. Alındığından bu yana birçok güncelleme ile yoluna devam etmektedir. Ünlülerin bile en çok kullandığı sosyal ağdır.

Instagram‘da canınız birşeye sıkıldı veya artık kullanmak istemiyorsunuz. Nasıl kapatacağınıza dair bir fikriniz yoksa yazımı dikkatle okuyunuz. Instagram, tam anlamıyla ne yazık ki kapatılmıyor. Sadece geçici olarak kapatma özelliği mevcuttur. Yani dondurma işlemi diyebiliriz. Peki Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Instagram hesabınızı dondurmak için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin.

Instagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılır?

  • Öncelikle buraya tıklayarak Instagram geçici olarak kapatma adresine gidiyoruz. Aşağıdaki gibi bir pencere karşımıza çıkar.

instagram-gecisi-hesap-kapatma-2017

  • “Hesabını neden kapatıyorsun” seçeneğinden kapatma nedeninizi seçiniz ve altındaki kutucuğa şifrenizi giriniz.
  • “Hesabı geçici olarak” kapat butonuna basarak hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Instagram hesabımı tekrar etkinleştirmek için ne yapmam gerekir? sorularını duyar gibiyim. Instagram hesabınızı tekrar etkinleştirmek istiyorsanız sadece aynı şifrenizle hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Kendiliğinden aktif olacaktır.

Instagram’ı Kapatmaya Dair Önemli Notlar

Hesabınızı haftada bir kereden fazla kapatamazsınız.

Hesabınızı kapatınca beğenileriniz, yorumlarınız ve fotoğraflarınız gizlenecektir.

Hesabınızı kapattınız diyelim. Fakat 1-2 saat sonra açmak isterseniz de açamıyorsunuz. En az 1 gün beklemek zorundasınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir