Geçmişte Oynadığım En İyi Online Oyunlar

oynadigim-en-iyi-online-oyunlar

Hey gidi günler. Online oyun denince aklıma ilk gelen şey şüphesiz Knight Online‘dır. Taa ilk çıktığı zamanlar başlamıştım oynamaya. O zamanlar nerde evde internet. Akşama kadar internet cafe köşelerinde karakterimizi kasardık. Şimdi duyumlarıma göre tamamen paraya dönük bir oyun olmuş. Knight Online oynarken bir yandan da web tabanlı online oyun olarak da “Bitefight” isimli kurtadam ve vampir savaşlarını konu alan oyunu oynardım. Ne günlerdi bee. 🙂

Knight Online: İnsan ve orcların savaşını konu alan bir online oyundur. Tarafınızı seçip karakterinizi(bizim deyişimizle çarınızı 🙂 ) kasmaya başlar ve daha sonra ortak bir haritada savaşmaya başlarsınız. Eskiden aşırı derece bağımlılık yapan bir oyundu. Şu an günümüzde güncellemelerden ve oyunun paraya çok bağlı olmasından dolayı ne kadar bağımlılık yapabilir bilemeyeceğim.

Sıralamamda her zaman ilk sıraya Knight Online’ı koyarım.(Eski Knight’tan bahsediyorum) Bana göre gelmiş geçmiş ücretsiz en iyi online oyundur.

Yanlışım yoksa Knight çıktıktan yaklaşık 1-2 sene sonra Silkroad Online isimli online oyun çıkmıştı. O da Knight kadar neredeyse tutulmuştu. Oyunun mantığı aynıydı. Irkını seçip karakterini kasıp savaşıyorsun. Silkroad’ı hiçbir zaman tam olarak Knight kadar çözememiştim. Knight’a dair bilgim çok fazlayken Silkroad’ı pek fazla oynamadığımdan oyunu tam kavrayamamıştım. Ama yine de o da güzel bir deneyimdi.

Bir zamanlar oynarken çok ama çok zevk aldığım benim için web tabanlı online oyun sıralamasında gönlümün birincisi olan oyun Travian’dır. Kısaca özet geçersek; 3 ırk var (Romalılar, Galyalılar, Cermenler) . Köyünüzü kurup geliştirdikten sonra haritadan civarınızdaki köylere saldırabiliyor, oyundaki diğer oyuncularla birlikler kurabiliyor ve belli bir gelişmişlikten sonra da başka köyleri ele geçirebiliyorsunuz.

O halde sıralamamıza tekrar geçelim. Özet olarak bu yazımda Knight’dan bahsettim. Diğer oynadığım online oyunları da sıralamada ekleyeceğim. (Web tabanlı ve MMORPG karışık) Zamanında oynamış olduğum ama listeye eklemediğim çok ama çok oyun var. Sadece en beğenerek oynadığım online oyunları listeliyorum. Yaklaşık 1-2 senedir de hiçbir oyun oynamıyorum.

Zamanında Oynadığım En İyi Online Oyun Listesi

  • Knight Online
  • League of Legend (1-2 sene de bu oyunu oynamıştım. Bir hayli zevk almıştım. +Ben soloyum -Hayır lan ben soloyum + Tamam o zaman feedliyorum . Bu muhabbetler hiç eksik olmazdı oyunda nedense 😀 )
  • Silkroad Online
  • Travian
  • Counter Strike (Ama online olanından 🙂 )

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir