Firefox’un En Hızlı Tarayıcısı Yayınlandı: Firefox Quantum

Mozilla geçtiğimiz günlerde en hızlı tarayıcısını sundu. “Firefox Quantum” isimli tarayıcının eski Firefox sürümlerine oranla 2 kat daha hızlı ve Google Chrome’dan %30 daha az bellek tüketildiği iddia edilmektedir.

Firefox Quatum Çıktı

Google Chrome kullanıcısı olarak Firefox’un son sürümünü merak ettim. Bilgisayarımda bulunan eski sürümlü Firefox’u hemen güncelledim ve açıp gezinmeye başladım. Gerçekten gözle görülür bir şekilde hız artışı var. Böyle bir güncelleme bekleniyordu yoksa tarayıcı piyasasından silinip gideceklerdi. Şimdi tarayıcı açmak için bile arada kalır oldum. Tarayıcı açmak istediğimde hemen içimden istemsizce bir soru yöneliyor. Firefox mu Chrome mu? Son Firefox güncellemesinden sonra ikisini de kullanır oldum. Ayrıca eski Firefox sürümlerine göre çok daha şık tasarıma ve akıllı gezinti fonksiyonlarına sahip. Eski sürümlerinde var mıydı tam emin değilim ama herhangi bir websitesinde dilediğiniz yerin ekran görüntüsünü alma özelliği de mevcut.

Sizlere tavsiyem eğer Google Chrome kullanıcısıysanız en azından sadece deneme açısından da olsa Firefox’u indirip kullanmanızdır. Ben son sürümden (Quantum) fazlasıyla memnun kaldım. Chrome’a rakip olabileceğini göstermiş oldu.

Firefox Quantum’dan Aldığım Ekran Görüntüsü

Firefox Quantum

 

Bir dahaki yazımda görüşmek dileğiyle.

 

Firefox’un En Hızlı Tarayıcısı Yayınlandı: Firefox Quantum” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir